Іспанія з жовтня почне виготовляти власну вакцину від COVID-19

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Іспанія планує вже з жовтня виробляти вакцину проти COVID-19, створену фармацевтичною компанією HIPRA.

Про це пише видання The Local.

Міністр науки та інновацій Діана Морант заявила, що використання власної вакцини в Іспанії може початися на початку наступного року. За її словами, на сьогодні процес підготовки до виробництва «йде дуже добре».

Також Морант висловила впевненість у якості цього препарату, додавши, що вакцину розробляли з урахуванням різних штамів коронавірусу і вона показала хороші результати проти них.

Зазначається, що компанія HIPRA перепрофілювалася з ветеринарної галузі на виробництво ліків і вакцин для людей, щоб полегшити наслідки пандемії COVID-19. Її вакцина проти коронавірусу використовує технологію рекомбінантного білка (rDNA).

Зараз в Іспанії використовують вакцини проти COVID-19, які визнало Європейське агентство з лікарських засобів (EMA): Johnson & Johnson, Moderna, Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech.

  • У серпні повідомлялося, що Агентство з лікарських засобів і медичних виробів Іспанії дозволило використання першої власної вакцини проти коронавірусу для клінічних випробувань на людях.
  • У HIPRA тоді заявили, що зможуть виробити 1,2 мільйона доз вакцин до 2023 року. Випробування в першій фазі спрямовані на перевірку безпечності, толерантності, імуногенності (здатності викликати імунну відповідь) й ефективності вакцини.