У півтори тисячі хасидів після повернення до Ізраїлю з України виявили коронавірус. Єврейська община все заперечує

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
У півтори тисячі хасидів після повернення до Ізраїлю з України виявили коронавірус. Єврейська община все заперечує

Юнус Ердогду / УНІАН

Близько півтори тисячі хасидів отримали позитивний тест на коронавірус після повернення до Ізраїлю з України.

Про це пише Haaretz.

За даними МОЗ Ізраїлю, за вихідні 1 713 людей, які приїхали з-за кордону, отримали позитивний результат тесту на коронавірус. З них 1 439 повернулися з України. Ще 47 приїхали з Молдови, 23 — з Австрії та 18 — зі США.

Водночас Обʼєднана єврейська община в Україні заперечує інформацію про інфікування хасидів, які приїхали з Умані в Ізраїль.

«Вперше інформація зʼявилася у низці ЗМІ з посиланням на МОЗ та МВС Ізраїлю, при цьому на сайті міністерств немає заяв щодо такої кількості інфікованих», — зазначила община та закликала дочекатися офіційної реакції Ізраїлю.

Утім, як пише The New York Times, ізраїльська поліція заявила, що близько 200 хасидів приїхали з України з фальшивими негативними тестами на коронавірус, тому що деякі з них після тестування в Ізраїлі отримали позитивний результат. Тепер їх підозрюють у шахрайстві, підробці документів, а також у поширенні інфекційного захворювання, що може стати кримінальним злочином в Ізраїлі.

  • Цього року святкування Рош га-Шана припало на 6—8 вересня, до Умані прибули понад 20 тисяч хасидів. У Нацполіції заявили, що під час святкування грубих правопорушень не виявили.