Франція з 1 січня 2022 року зробить безкоштовним для жінок до 25 років доступ до будь-яких контрацептивів. Досі вікова межа становила 18 років.
Про це у четвер, 9 вересня, заявив міністр охорони здоровʼя Франції Олівʼє Веран, цитує Reuters.
Вікова межа саме 25 років, оскільки з цього віку молоді люди, як правило, набувають більшу фінансову незалежність.
«Серед деяких молодих жінок спостерігається зниження використання протизаплідних засобів, і це в основному з фінансових причин. Нестерпно, що жінки не можуть захистити себе, не можуть мати доступу до протизаплідних засобів, тому що це занадто дорого», — сказав Веран.
Ця ініціатива буде обходитись державі в €21 мільйон на рік.
Міжнародне французьке радіо RFI розповідає, що з 2013 року у Франції оральні, внутрішньоматкові контрацептиви і імпланти зробили безкоштовними для дівчат-підлітків 15 — 18 років. У результаті цього число абортів серед неповнолітніх значно знизилося: з 9,5 до 6 випадків на тисячу людей з 2012 по 2018 рік.
Вже з 2020 року контрацепція стала безкоштовною для неповнолітніх будь-якого віку (в тому числі молодше 15 років).
- Шотландія першою у світі закріпила на законодавчому рівні безкоштовне забезпечення жінок гігієнічними засобами під час менструації. Уряд зможе зобовʼязувати виконувати закон приватні громадські заклади, але має фінансово це забезпечити. За попередніми підрахунками, країні проєкт обійдеться у майже $13 мільйонів на рік, але цифра може бути і вищою.
- У вересні 2021 року Верховний суд Мексики схвалив декриміналізацію абортів у першому триместрі. До цього тюремне увʼязнення загрожували як жінці, котра добровільно йде на аборт, так і для лікаря.
- В американському штаті Техас набув чинності закон, що забороняє аборти на терміні після шести тижнів вагітності — «після того, як у плода почало битись серце». Закон називають одним із найсуворіших у країні.