CDC: Через штам «Дельта» ефективність вакцин від коронавірусу впала на 25%

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Ефективність вакцинації від коронавірусу препаратами Pfizer, Moderna і Johnson & Johnson впала з 91 до 66% після того, як штам «Дельта» почав поширюватись у США.

Про це йдеться в результатах дослідження Центру з контролю і профілактики захворювань США (CDC), які оприлюднили 24 серпня.

Інформацію отримали, дослідивши понад чотири тисячі лікарів у шести штатах. Усі лікарі були щеплені препаратами компаній Pfizer (65%), Moderna (33%) і Johnson & Johnson (2%) та щотижня здавали тести.

На початку дослідження (з 14 грудня 2020 року до 10 квітня 2021 року) ефективність вакцинації оцінювали у 91%. Однак за час домінування штаму «Дельта» цей показник зменшився до 66%.

Автори звіту заявили, що існує низка застережень, зокрема про те, що захист вакцин у будь-якому разі може слабшати з часом, а оцінка в 66% була заснована на відносно короткому періоді дослідження з невеликою кількістю інфекцій.

Видання Medical Xpress пише, що низка дослідників дійшли висновку, що ефективність вакцин проти «Дельти» знизилася, хоча точний рівень цього падіння різниться в різних публікаціях. Згідно з недавнім дослідженням серед пацієнтів у Нью-Йорку, яке проводив цей же Центр, захист від важких захворювань був більш-менш стабільним і перевищував 90%. Інше дослідження CDC серед пацієнтів з Лос-Анджелесу, яке проводили з 1 травня до 25 липня, показало, що невакцинованих у 29,2 раза частіше госпіталізують із коронавірусом, ніж вакцинованих, що відповідає ефективності майже 97%.

  • Всесвітня організація охорони здоров’я визнала штам коронавірусу «Дельта» більш заразним, а вперше його виявили в Індії. Цей штам зараз домінує серед хворих у Росії.
  • За даними департаменту громадського здоровʼя Англії, штам «Дельта» в 1,6 раза заразніший, ніж «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та в 1,45 раза частіше — до реанімації.
  • У США дозволили третю дозу вакцини для людей з ослабленим імунітетом. Також у Штатах схвалили вакцинацію вагітних і тих, хто годує грудьми, препаратами Pfizer, Moderna і Johnson & Johnson.