Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) формує експертну групу для розслідування інциденту з російським модулем «Наука» на Міжнародній космічній станції (МКС), який стався 29 липня.
Про це повідомляється на сайті NASA.
Модуль «Наука» стартував з космодрому «Байконур» 21 липня і через 8 днів пристикувався до МКС на місце модуля «Пірс», який за три дні до цього відстикувався. Після стикування двигуни «Науки» несподівано включилися і повернули МКС на 45 градусів — імпульс довелося компенсувати запуском двигунів модуля «Зірка» та вантажного корабля «Прогрес».
У «Роскосмосі» нештатне включення двигунів «Науки» пояснили роботою із залишками палива. При цьому керівник польотом російського сегмента МКС Володимир Соловйов сказав, що інцидент був повʼязаний зі збоєм у програмному забезпеченні.
Зараз NASA формує склад групи з розслідування й аналізу оцінки наслідків і можливих збитків. Група перевірить всі доступні дані та співпрацюватиме з російською стороною.
- Через розворот МКС NASA перенесло тестовий запуск корабля Starliner компанії Boeing. Starliner вже здійснив безпілотний тестовий політ у грудні 2019 року, але тоді він не зміг долетіти до місця призначення через збій систем і достроково повернувся на Землю.