Єврокомісія відреагувала на поставки німецьких фільтрів до окупованого Криму в обхід санкцій

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Коментуючи інформацію про поставки німецьких фільтрів до окупованого Криму в обхід санкцій, Єврокомісія зазначила, що може ініціювати розслідування, хоча застосування санкцій ЄС — це насамперед відповідальність держав-членів Євросоюзу.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Йдеться про розслідування LRT, яке виявило, що литовська компанія Run Engineering постачала до РФ обладнання, яке згодом використовували для будівництва двох електростанцій в анексованому Криму.

Відтак журналісти звернулися до Єврокомісії з проханням прокоментувати викриття і запитали, чи означає це, що санкції ЄС проти поставок товарів у Крим не завжди спрацьовують належним чином.

«Застосування санкцій — це відповідальність держав-членів ЄС. Єврокомісія, своєю чергою, є гарантом договорів, моніторить виконання законодавства ЄС та може ініціювати розслідування через невиконання ними зобов’язань, передбачених законодавством ЄС», — зазначила речниця Єврокомісії з питань конкуренції Аріанна Подеста та додала, що вони перевіряють отриману інформацію.

«Комісія оцінює надану інформацію, перед тим як ухвалити рішення про те, щоб довести це питання до відома національних органів влади», — пояснила Подеста.

  • Журналісти з’ясували, що виробник фільтраційного обладнання на кримських ТЕС — це німецький бренд Inge GmbH. Його продавцем з боку Литви виступила фірма Run Engineering, зареєстрована у Каунасі — вільній економічній зоні, де бізнес може отримати пільги чи зекономити на податках.
  • Відтак компанія Run Engineering успішно експортувала продукцію російській компанії «Воронеж-Аква», а остання з 2016 року будувала в Криму Таврійську і Балаклавську ТЕС.
  • 16 березня 2014 року на території українського Криму відбувся невизнаний міжнародною спільнотою так званий «референдум про статус півострова». Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала українську територію.
  • Україна, Європейський Союз, Сполучені Штати та жодна цивілізована країна не визнали результати голосування на так званому «референдумі» та запровадили санкції проти Росії.