Масове отруєння в Харкові у ресторанах «Мафія» та «Якіторія» сталося через суші. Тоді постраждали 90 людей

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Причиною отруєння 90 людей (з них 19 дітей) у харківських ресторанах «Мафія» та «Якіторія» стали суші, які виготовили в умовах поганого санітарного стану кухні.

Про це 21 липня повідомив Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Усі хворі вже завершили лікування, їх виписали з лікарень у задовільному стані. Був встановлений діагноз — сальмонельоз.

Центр зазначає, що під час перевірки їм не вдалося встановити загальну кількість тих, хто працює у закладах — через це не можуть виключати, що хтось із працівників був ймовірним джерелом інфекції.

У червні, коли сталися ці отруєння, місцеві видання писали, що постраждалі замовляли у ресторанах «Мафія» та «Якіторія» суші. Після цього люди скаржились на підвищення температури, нудоту і блювання. Наприкінці червня Держпродспоживслужба провела позапланову перевірку цих закладів. Фахівці встановили, що основна причина спалаху — заклади, які мали спільну кухню та не дотримувались санітарно-гігієнічного режиму.

  • Поліція через ці отруєння порушила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам і масовим отруєнням) Кримінального кодексу. Максимальне покарання — до 3 років позбавлення волі.