Лукашенко дозволив залучати армію для придушення «масових заворушень»

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Лукашенко дозволив залучати армію для придушення «масових заворушень»

@pul_1 / Telegram

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 15 липня підписав закон про зміни до законів про захист суверенітету і конституційного ладу — і дозволив військовим придушувати масові протести.

Про це повідомляє його пресслужба.

Відтепер у законі прописано, що саме вважається «заворушеннями» при введенні надзвичайного стану — «це спроби насильницької зміни конституційного ладу, захоплення або присвоєння влади, збройний заколот, масові заворушення, міжнаціональні та міжконфесійні конфлікти, що супроводжуються насильницькими діями, які створюють безпосередню загрозу життю і безпеці громадян».

Лукашенко дозволив збройним силам охороняти громадську безпеку та припиненяти «масові заворушення».

Також, якщо введуть надзвичайний стан, то можуть обмежити доступ до інтернет-ресурсів і мережевих видань.

Нагадаємо, що у травні 2021 року опозиція заявила про підготовку нових протестів у Білорусі. Тоді вони планували «наростити партизанський рух усередині країни».

  • З початку серпня 2020 року громадяни Білорусі протестували проти переобрання президентом Лукашенка. Активні протести тривали з 9 до 11 серпня, коли силовики затримали найбільше людей. Багато з них були побиті та отримали покарання за рішенням суду. Понад 400 людей вже засуджені. 290 осіб у Білорусі визнані політичними вʼязнями.