Прокуратура повідомила про підозру керівнику і організатору катівні «Ізоляція» у Донецьку

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Прокуратура повідомила про підозру керівнику і організатору катівні «Ізоляція» у Донецьку

Офіс генерального прокурора

Прокуратура оголосила підозру двом бойовикам «ДНР», яких вважає керівниками та організаторами підпільної в’язниці «Ізоляція» на території Донецька.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Їм інкримінують участь у не передбачених законом воєнізованих формуваннях, торгівлю людьми, створення злочинної організації та порушення законів і звичаїв війни, а саме жорстоке поводження з цивільним населенням.

За даними слідства, з 2014 року мешканець селища Зуївка Донецької області, який раніше служив у Французькому іноземному легіоні та брав участь у бойових діях в Сирії, обійняв посаду «керівника центру спецоперацій «міністерства державної безпеки ДНР». Разом із своїм «заступником» — колишнім підприємцем за вказівкою кураторів з РФ вони організували у Донецьку на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів підпільну в’язницю.

Підозрювані беруть активну участь у незаконному позбавленні волі полонених військовослужбовців ЗСУ та цивільних осіб, які підтримують активну проукраїнську позицію. Разом з підлеглими вони застосовують до затриманих тортури, жорстоко знущаються з них, катують електричним струмом, позбавляють їжі та води і утримують у нелюдських умовах.

«Таким чином, наразі викрито ключовий керівний склад незаконного місця позбавлення волі та основних виконавців злочинів, які там вчинялися. Загалом на даний час заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни на території «Ізоляції» 15 особам. Встановлено близько 170 постраждалих», — повідомила прокуратура.

Прокуратура не називає імен підозрюваних, але, за даними ЗМІ, керівником «центру спецоперацій міністерства державної безпеки ДНР» є Василь Євдокимов («Ленін»). Його першим помічником і заступником називають Вадима Долгова («Пенсіонер»).