В Instagram зʼявилось фото із принцесою Дубая Латіфою. Про неї кілька місяців не було звістки після відео про домашній арешт

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

В Instagram опублікували фото, на якому зображена принцеса Латіфа, дочка правителя Дубая, яку не бачили і не чули вже кілька місяців. Про це повідомляє BBC.

Друг Латіфи підтвердив, що це дійсно принцеса на фотографії. Співзасновник кампанії «Вільна Латіфа» Девід Хей сказав: «Ми підтверджуємо, що дійсно відбулося кілька потенційно значущих і позитивних подій. Проте ми не збираємося коментувати це на даному етапі».

На фотографії зображена принцеса Латіфа у торговому центрі Mall of the Emirates (MoE) в Дубаї, вона сидить з двома іншими жінками. Друзі Латіфи розповіли BBC, що вони знають обох інших жінок і що принцеса знайома з ними.

Фото опублікували в Instagram 20 травня, проте немає дати, коли його зробили. Фото тільки підписано «Прекрасний вечір в МоЕ з друзями». Однак у кадрі фігурує кінотеатр, що рекламує фільм «Винищувач демонів: Поїзд «Нескінченний», який показали в Обʼєднаних Арабських Еміратах 13 травня 2021 року.

Жодна з жінок не відповіла на прохання BBC прокоментувати стан Латіфи або інформацію про те, коли зробили фото.

Якщо припустити, що фотографія справжня, то це хоча б доказ, що вона жива — це ООН просила підтвердити після відео Латіфи про те, що її утримують під домашнім арештом через спробу втечі з Еміратів.

Нагадаємо, що 17 лютого 2021 року 35-річна Латіфа зняла відео на таємно переданий смартфон. Вона заявила, що її понад рік утримують у кімнаті на віллі, і охоронці погрожують, що вона «більше ніколи не побачить сонця».

У 2018 році вона опублікувала відео, в якому заявила, що родина позбавила її волі та піддає тортурам. Після цього принцеса намагалася втекти з країни, але її повернули та направили до психіатричної клініки. Там її у 2018 році відвідала комісар ООН Мері Робінсон.

  • Першу втечу принцеса здійснила у 2002 році. Її затримали на кордоні і доставили, за її словами, у вʼязницю. Вона розповіла, що її тримали в темряві, били і не давали одягу. «Охоронці сказали, що батько наказав бити мене до смерті», — заявила Латіфа. На волю вона вийшла через три роки і чотири місяці.
  • Вона розповіла, що в 2000 році намагалася втекти її старша сестра Шамса. Дівчина втекла з родинного маєтку в графстві Суррей (Велика Британія), її спіймали через два місяці. Латіфа стверджує, що сестру накачали наркотиками і вивезли в Дубай, де вона зараз перебуває під примусовим психіатричним лікуванням.