Європейський суд з прав людини визнав обовʼязкову вакцинацію законною

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Європейський суд з прав людини визнав обовʼязкову вакцинацію законною

Marco Verch Professional Photographer / Flickr

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив у четвер, що обовʼязкова вакцинація є законною і може бути «необхідною в демократичних суспільствах».

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Це рішення ухвалили після розгляду скарги чеських родин на примусові щеплення дітей. У ньому йдеться, що обовʼязкові щеплення, які запроваджуються чеськими органами охорони здоровʼя, відповідають «найкращим інтересам» дітей.

«Мета повинна полягати в тому, щоб кожна дитина була захищена від серйозних захворювань за допомогою вакцинації, або завдяки колективному імунітету», — додали в суді.

Хоча постанова не стосувалася безпосередньо вакцинації від COVID-19, експерти вважають, що вона може мати наслідки, особливо серед тих, хто досі заявляв про відмову від щеплень.

«Це рішення «підтверджує можливість обовʼязкової вакцинації в умовах нинішньої епідемії COVID-19», — сказав виданню Ніколя Ервʼє, експерт з правових питань ЄСПЛ.

  • У листопаді минулого року парламент Сербії проголосував за поправки до закону про захист населення від інфекційних хвороб, таким чином зробивши вакцинацію від коронавірусу обовʼязковою.