Уряд США може розпочати розслідування проти компанії Amazon через її ставлення до персоналу й умов праці

Автор:
Дмитро Мрачник
Дата:
Уряд США може розпочати розслідування проти компанії Amazon через її ставлення до персоналу й умов праці

@wwunited / Twitter

Національне управління з трудових відносин США може розпочати розслідування проти компанії Amazon через її ставлення до персоналу й умов праці. Зокрема, відомство вже постановило, що звільнення двох співробітниць за критику компанії було незаконним. Жінки назвали це рішення «моральною перемогою» — теперь лідер світової онлайн-торгівлі буде змушений шукати з ними примирення.

Про це пише The New York Times.

Емілі Каннінгем і Марен Коста звільнили з Amazon у квітні минулого року. Вони публічно закликали компанію зменшити свій згубний вплив на довкілля та критикували її за негідні умови роботи на складах. Якщо Amazon не врегулює ситуацію з незаконним звільненням, відомство звинуватить її у нечесних трудових практиках.

«Це моральна перемога, яка демонструє, що ми на правильному боці історії та на правильному боці закону», — прокоментувала Каннінгем рішення Національного управління з трудових відносин.

Компанія у своє виправдання заявила, що жінок звільнили зовсім не за критику.

«Ми підтримуємо право кожного співробітника критикувати умови праці свого роботодавця, але це не дає повного імунітету проти нашої внутрішньої політики, яка цілком законна. Ми звільнили цих співробітниць не за те, що вони публічно говорили про умови праці та безпеку, а за неодноразове порушення внутрішньої політики», — зазначили у пресслужбі Amazon.

Твердження про нечесні трудові практики Amazon настільки поширені, що трудове відомство може розпочати загальнонаціональне розслідування. Співробітники скаржаться на тиск з боку керівництва для прискорення темпів роботи, а також на надмірий контроль.

Наразі вирішується доля першої профспілки в компанії, і якщо близько 6 тисяч делегатів, які з’їхалися в Алабаму на голосування, досягнуть успіху, це може змінити форму як робітничого руху країни, так і найбільшого приватного роботодавця, яким є Amazon.

Каннінгем і Коста працювали дизайнерами у штаб-квартирі компанії в Сіетлі, а з 2018 року почали публічно критикувати її. Жінки на чолі маленької групи співробітників вимагали більшого впливу компанії на боротьбу з кліматичними змінами. До цієї групи, названої Amazon Employees for Climate Justice, долучились понад 8 тисяч інших робітників.

Згодом група розширила свої вимоги та заявила про занепокоєння щодо дотримання епідемічної безпеки на складах на початку пандемії коронавірусу, і їх звинуватили в порушення внутрішньої політики компанії щодо зовнішніх зв’язків. Тоді жінки організували виступи ще кількох сотень співробітників, які теж порушили цю політику.

Зрештою Каннінгем і Коста звільнили — щойно вони оголосили про збори для складських робітників, щоб обговорити проблеми умов праці.

Також управління з трудових відносин підтримало скаргу Джонатана Бейлі, який торік хотів організувати профспілку робітників Amazon і оголосив страйк на складі в місті Квінз. За його словами, представники компанії незаконно його допитали. У результаті Amazon примирилась із робітником.

Компанія також почала вибачатись за заперечення факту, що її курʼєри вимушені справляти потребу у пляшки. Минулого тижня з акаунту Amazon у Twitter почали сперечатися з конгресменом Марком Поканом, який згадав у своєму твіті про негідні умови праці, за яких робітники не мають можливості відійти в туалет.

Компанія вибачилась перед конгресменом, однак зазначила, що ця проблема стосується лише кур’єрів, хоча з 2018 року повідомлення про неможливість відвідувати туалет надходили й від складських робітників.

«Ми знаємо, що водії стикаються з проблемою пошуку вбиралень через затори або інколи сільську місцевість. Ця проблема — лише через коронавірус, тому що багато публічних туалетів закриті. Це довготривала проблема, поширена в усій галузі, не лише в Amazon», — зазначили в компанії.