Український культурний фонд отримав тимчасового керівника

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Міністерство культури й інформаційної політики призначило виконувачем обовʼязків виконавчого директора Українського культурного фонду Ірину Осадчу.

Про це повідомляється на сайті УКФ.

Осадча була заступницею директора з питань організаційного розвитку Фонду. Вона виконуватиме обовʼязки директора з 31 березня до призначення керівника Фонду.

Також Ірину Чужинову, керівницю аналітичного відділу, перевели на посаду заступника виконавчого директора з проєктної роботи, члена Дирекції фонду, з 1 квітня на час до призначення керівника УКФ.

  • 23 березня виконавча директорка Українського культурного фонду (УКФ) Юлія Федів відмовилася від участі в конкурсі на переобрання на цю посаду. Вона керувала фондом протягом трьох років, але в лютому закінчився її контракт.
  • 11 березня нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк звернувся до НАБУ та до Державної аудиторської служби України з вимогою перевірити, як саме УКФ виділяв гроші з «антиковідного» фонду. Бо саме УКФ займався розподілом грошей (590 мільйонів гривень), які уряд виділив торік на підтримку культури в умовах пандемії. На думку депутата, деякі грантові заявки погоджували з порушеннями.
  • Тоді у відповідь на це екснардеп та колишня заступник міністра культури Ірина Подоляк звинуватила Железняка у спробі дискредитувати Федів під час виборів директора фонду. Позицію Подоляк підтримали чимало діячів культури. Але сам Железняк стверджував, що не намагається вплинути на зміну керівництва УКФ.