«Суперечать свободі слова»: у Росії відреагували на останні санкції з боку України

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що останні санкції з боку України суперечать свободі слова.

Про це повідомила речниця МЗС РФ Марія Захарова, пише ТАСС.

До переліку санкцій потрапили кілька російських ЗМІ, зокрема ТАСС, «Газета.ру», «Лента.ру» та інші.

«Ми розцінюємо подібні кроки як такі, що йдуть урозріз з основоположними принципами забезпечення свободи слова та плюралізму думок, а також не відповідають духу Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод», — вважає вона.

На її думку, українська влада встановлює цензуру та «зачищає інформаційний простір від небажаних медіа».

Також Захарова закликала міжнародні організації відреагувати на останні санкції з боку України.

«Ми закликаємо світову спільноту відмовитися від такої політики — не просто подвійних стандартів, а неприйняття дієвих заходів щодо явного наступу на демократичні принципи, і нарешті дати обʼєктивну оцінку всім численним епізодам залякування, кримінального переслідування іншодумців і вбивств та інших форм наступу на демократію в Україні», — зазначила вона.

  • 23 березня президент України Володимир Зеленський ввів у дію нові санкції Ради нацбезпеки і оборони проти Росії. Загалом у списку перебувають 26 осіб і 81 компанія, зокрема ті, проти яких вже вводилися санкції у 2018 році. Тепер обмеження продовжили на 3 роки.
  • Перед цим із санкційного списку достроково вилучили двох російських бізнесменів, колишніх власників російського банку Промсвязьбанк — братів Олега і Дмитра Ананьєвих. Вони стали фігурантами санкцій (номери 742 та 743 у списку) у березні 2019 року. Обмеження проти них ввели на три роки.