На станцію «Вернадський» вирушила 26-та українська антарктична експедиція. Вона вивчатиме «мову» китів

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

На арктичну українську станцію «Академік Вернадський» 24 березня вирушила 26-та експедиція, яка проведе в Антарктиді близько 13 місяців.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Ця експедиція стала наймолодшою з усіх попередніх. Очолив її один з найдосвідченіших українських полярників — учений-геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк. Загалом в експедиції 12 учасників: 7 вчених, лікар, кухар, дизеліст, системний механік і системний адміністратор. Полярникам доведеться подолати шлях через Туреччину, Бразилію та Чилі, де команду чекає 14-денний карантин.

Команда протягом року буде проводити геокосмічні, геолого-геофізичні, гідрометеорологічні, океанографічні та біологічні дослідження, а також підтримувати працездатність станції.

Учені продовжать глобальний моніторинг грозової активності в атмосфері, вивчення будови льодовиків за допомогою георадара і дослідження міграцій китів.

Крім цього, буде розпочато низку нових досліджень. За допомогою метеорадару вивчатимуть формування хмар та опадів. За допомогою гідрофонів біологи будуть вивчати «мову» китів і їхні «діалекти».