На арктичну українську станцію «Академік Вернадський» 24 березня вирушила 26-та експедиція, яка проведе в Антарктиді близько 13 місяців.
Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
Ця експедиція стала наймолодшою з усіх попередніх. Очолив її один з найдосвідченіших українських полярників — учений-геофізик з Харкова Богдан Гаврилюк. Загалом в експедиції 12 учасників: 7 вчених, лікар, кухар, дизеліст, системний механік і системний адміністратор. Полярникам доведеться подолати шлях через Туреччину, Бразилію та Чилі, де команду чекає 14-денний карантин.
Команда протягом року буде проводити геокосмічні, геолого-геофізичні, гідрометеорологічні, океанографічні та біологічні дослідження, а також підтримувати працездатність станції.
Учені продовжать глобальний моніторинг грозової активності в атмосфері, вивчення будови льодовиків за допомогою георадара і дослідження міграцій китів.
Крім цього, буде розпочато низку нових досліджень. За допомогою метеорадару вивчатимуть формування хмар та опадів. За допомогою гідрофонів біологи будуть вивчати «мову» китів і їхні «діалекти».
Читайте також:
- Українській антарктичній станції «Академік Вернадський» 25 років. Ось її історія в десяти фото (з каплицею, баром, антарктичним літом і неодмінно з тюленями і пінгвінами)
- «Модернізація — це добре, але треба думати про станцію «Вернадський-2». Директор Антарктичного центру Євген Дикий — про загибель полярника, роботу під час пандемії, науку, фінанси та пінгвінів
- У лютому на станцію «Вернадський» прибула сезонна експедиція з технічними фахівцями, які модернізують станцію.
- 6 лютого 2021 року вперше в історії президент поспілкувався з полярниками станції в режимі реального часу. Ті попросили у нього криголам. Ще у 2019 році Кабінет міністрів виділив 252 мільйони гривень на покупку океанського корабля льодового класу.