«Суд» у Криму увʼязнив на 6 років кримчанина за участь в «українському нацбатальйоні»

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Alexei Pavlishak \ TASS via Getty Images

Окупаційний суд в окупованому Росією Криму засудив до 6 років ув’язнення в колонії суворого режиму Меджита Аблямітова, якого звинувачували в участі в «українському нацбатальйоні».

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Під час оголошення вироку в залі Кіровського районного суду дозволили бути присутніми брату та сестрі Аблямітова. Сторона звинувачення просила для нього вісім з половиною років позбавлення волі.

Як пише видання, у серпні минулого року ФСБ Росії стверджувала, що затримала жителя Кіровського району Криму, якого підозрюють в участі в «українському націоналістичному батальйоні». За їхнім твердженням, кримчанин у 2016 році виїхав на материкову частину України та вступив «у батальйон імені Номана Челебіджихана, створений Ленуром Іслямовим».

Прокуратура АРК почала кримінальні провадження за фактами незаконного затримання та проведення обшуку у громадянина України.

  • У грудні минулого року генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Ленура Іслямова в окупованому Криму заочно засудили до 19 років увʼязнення за диверсію. Іслямова звинувачували у створенні незаконного збройного формування, підготовці диверсій, а також в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії.
  • У серпні 2019 року підконтрольний Кремлю Кіровський районний суд Криму виніс вирок кримському татарину Диляверу Гафарову, якого звинувачують в участі в «незаконному збройному формуванні України». Чоловіка засудили до 10 років колонії суворого режиму й одного року обмеження волі.