Через значне поширення коронавірусу Одеська область опинилась у «червоній» карантинній зоні. Про це свідчать дані на сайті МОЗ.
У «червоному» регіоні діять такі обмеження, які були під час січневого посиленого карантину — заборонена робота закладів громадського харчування, ТРЦ, кінотеатрів, театрів, шкіл (окрім дитсадків та початкових класів). Також закритими будуть продовольчі ринки, магазини, спортзали, басейни. Працюватимуть банки, АЗС, ветеринарні клініки та магазини, аптеки, продовольчі магазини.
Відтак суворі обмеження діють уже в шести регіонах — в Одеській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій області та у місті Київ. «Червону» зону скасують, якщо в області протягом пʼяти днів буде норма з показниками:
- завантаженість ліжок з киснем менша за 65%;
- протягом 5 останніх днів зроблено не менше ніж 300 тестів на 100 тисяч населення методом ПЛР та на антиген;
- кількість шпиталізованих менша ніж 60 на 100 тисяч населення;
- коефіцієнт виявлення коронавірусу менший від 20% (якщо протестували 100 осіб і в менше ніж 20 з них виявили інфекцію);
- загальна кількість шпиталізацій протягом останніх 5 днів — менше ніж 50%.
Читайте також:
- У частини хворих на коронавірус симптоми залишаються на місяці після одужання. Чому ковід буває «затяжним»? Як це лікують? (Спойлер — поки лише симптоматично)
- Скільки зберігаються антитіла до коронавірусу? Вони захищають від повторного інфікування? Чи потрібна вакцина? Відповідаємо на головні питання про імунітет до коронавірусу
- В Україні з 24 лютого до 30 квітня діє адаптивний карантин, який запроваджували раніше. 9 березня глава МОЗ заявив, що в Україні розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусу, яка характеризується розповсюдженням небезпечніших штамів. Піку пандемії очікують наприкінці квітня. А 16 березня міністр також назвав умову введення локдауну в Україні — якщо більш як половина областей перейде в «червону» зону.