Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) представило оновлений реєстр корупціонерів. Відтепер там простіше знайти інформацію про фізичних та юридичних осіб, які здійснили корупційні правопорушення. Про це НАЗК повідомило у Facebook, а реєстр знаходиться тут.
Керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач пояснив, що оновлення передбачає можливість отримати онлайн-довідку про те, чи є дані про людину або компанію у реєстрі корупціонерів.
«Перевірити справжність довідки можна буде за допомогою QR-коду з унікальною інформацією або ввівши номер цієї довідки в реєстрі. Це значно зекономить час для посадовців, підприємців та громадян, яким ці дані будуть потрібні для участі чи проведення державної закупівлі», — додав Деркач.
Серед головних оновлень реєстру:
- Покращений пошук. Знайти відомості про людину чи компанію стане значно легше завдяки спеціальним фільтрам.
- Зручна робота з даними та інтерактивна мапа порушень. У реєстрі доступна карта порушень, яка відображатиме скільки осіб притягнули до відповідальності за корупцію в кожній окремій області.
- Інтеграція з іншими електронними сервісами. Оновлений реєстр має модуль інтеграції із системою державних електронних закупівель Prozorro та Єдиним державним порталом відкритих даних. Найактуальніша інформація з реєстру буде оновлюватися автоматично й не залежатиме від людського фактора.
Читайте також:
Зазначимо, що реєстр інтегрували із системою публічних закупівель Prozorro, і тепер державні установи зможуть швидко дізнатися, чи є в реєстрі корупціонерів компанія, яка бере участь у їхньому тендері. У свою чергу, компаніям, які беруть участь у тендерах, більше не потрібно витрачати додатковий час на формування відповідної довідки.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- 4 грудня Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації — депутати ухвалили законопроєкт, який передбачає штраф і обмеження волі, але не увʼязнення. У НАЗК розкритикували документ за мʼякість — не передбачає позбавлення волі.