Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін заявив, що його країна досягла «чуда» у викоріненні крайньої бідності — «це перемога, яка увійде в історію». Про це Цзіньпін заявив, виступаючи на заході в Пекіні, передає BBC.
Уряд повідомив, що за 8 років врятував 100 мільйонів людей від крайньої бідності. У своєму виступі Сі заявив, що «важке завдання щодо викорінення крайньої бідності виконано».
«Згідно з чинним критерієм, усі 98,99 мільйона бідних сільських жителів були виведені з бідності, також зі списку бідних виключили 832 округи та 128 тисяч сіл», — сказав він.
Читайте також:
Викорінення сільської бідності було ключовою ініціативою Сі. Наприкінці минулого року Китай оголосив, що вилучив останній регіон зі списку бідних, що означало досягнення мети щодо викорінення крайньої бідності до кінця 2020 року.
Читайте також:
Проте деякі експерти сумніваються в тому, як визначили перемогу над бідністю. Наприклад, вони припускають, що Китай навмисно встановив низький критерій у визначенні бідності — у країні це заробіток менше $620 доларів на рік, або $1,69 на день. Це можна порівняти із граничним значенням Світового банку — $1,90 на день.
Читайте також:
Загалом з кінця 1970-х років, коли в Китаї почалися відповідні реформи, з убогості вивели 770 мільйонів сільських жителів, додає «Сіньхуа».
Читайте також:
- Лідер КНДР Кім Чен Ин визнав, що країна майже провалила план економічного розвитку. Майже в жодному секторі економіки не досягли цілей.