29-річна американка Хейлі Арсено стане першою людиною, яка поборола рак і побувала у космосі. Також вона буде першою людиною з протезом і наймолодшим американцем, який коли-небудь побував на орбіті Землі. Про це повідомляє BBC.
У січні її обрали для участі у громадянській космічній місії Inspiration4, яку фінансує американський мільярдер Джаред Айзекман
«Я зберігала найбільший секрет свого життя півтора місяця. Так що тепер я можу поділитися ним з усім світом. Я думаю, що ця місія багато в чому надихне людей. Це показує, що все можливо», — розповіла Арсено BBC.
Дівчина у 10 років захворіла на рак кісток. Під час лікування вона перенесла хіміотерапію і операцію з заміни деяких кісток ніг на протези. Про те, що її обрали для участі у місії, оголосила Дитяча дослідницька лікарня Сент-Джуд (штат Теннессі), де Арсено у дитинстві лікувалась, а зараз працює там асистентом лікаря.
Читайте також:
«З самого початку ми хотіли, щоб член екіпажу представляв дух надії місії. Я не можу уявити для виконання такої місії людину, яка б підходила краще за Хейлі», — пояснив Айзекман.
Мільярдер планує до березня вибрати і розкрити імена двох інших членів екіпажу. Один з них стане переможцем лотереї. Інший буде переможцем конкурсу, в якому підприємцям запропонували розробити інтернет-магазин з програмним забезпеченням, яке створила компанія мільярдера.
Ця місія — улюблений проєкт Айзекмана, який 1 лютого оголосив, що купив ракетний запуск. Він має намір використовувати цей рейс, щоб зібрати $200 мільйонів для лікарні Сент-Джуда. Половину з цієї суми він пожертвує сам.
Засновник SpaceX Ілон Маск повідомляв, що політ триватиме від двох до чотирьох днів. «Це важлива віха на шляху до відкриття доступу в космос для всіх», — сказав він на пресконференції. Перед польотом усі члени екіпажу місії повинні пройти ретельну підготовку в компанії SpaceX.
- У середині січня компанія Blue Origin Джеффа Безоса провела успішний запуск і посадку багаторазового суборбітального космічного корабля New Shepard, який у майбутньому використовуватимуть у пілотованих місіях (переважно для космічного туризму).