У ВООЗ заявили, що влада Китаю не захотіла надати дані про перші випадки COVID-19 в Ухані

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Влада Китаю відмовилася надати експертам Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ) необроблені дані про перші випадки інфікування коронавірусом в Ухані.

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на представників організації.

Китайська влада відхилила запити на надання вихідної інформації про 174 випадки коронавірусу, які були виявлені на ранньому етапі спалаху епідемії — ще у грудні 2019 року. Ця інформація могла б допомогти зрозуміти, як і коли вірус почав поширюватися в країні.

Замість цього, розповідають фахівці ВООЗ, китайська влада і вчені поділилися власними дослідженнями цих випадків.

Нацкомісія охорони здоровʼя Китаю і Міністерство закордонних справ не відповіли виданню на запит прокоментувати цю інформацію.

Нагадаємо, у середині січня група фахівців ВООЗ приїхала до Китаю, щоб встановити походження нового вірусу. Після майже місячного візиту експерти підвели підсумки, зазначивши, що поки не змогли точно встановити, звідки з’явився коронавірус. Там заявили, що провели дослідження на ринку в Ухані, але вірус туди звідкись потрапив. Експерти припускають, що коронавірус уже був серед людей ще до того, як потрапив в Ухань.

  • Вважається, що коронавірус уперше зʼявився на гуртовому ринку в місті Ухань у кінці 2019 року. Журналісти назвали першу людину з підтвердженим коронавірусом — це жінка, яка продавала креветки на ринку морепродуктів «Хуанань». 23 січня 2020 року Ухань став першим у світі містом, яке повністю ізолювали через спалах коронавірусу.
  • Розвідки США, Австралії, Нової Зеландії, Канади та Великої Британії ще в травні звинувачували китайський уряд у тому, що він приховував будь-яку інформацію про коронавірус, а лікарів змушував мовчати або «зникати».
  • У CNN раніше оприлюднили розслідування, що ґрунтується на внутрішніх документах Центру з контролю та профілактики захворювань провінції Хубей, де й почався спалах коронавірусу. Там зазначено, що спершу Китай суттєво применшував статистику хворих і померлих, повільно тестував людей та здебільшого ігнорував безсимптомні випадки.