США введуть санкції проти лідерів військового перевороту у Мʼянмі

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
США введуть санкції проти лідерів військового перевороту у Мʼянмі

Gage Skidmore / Flickr

Президент США Джо Байден схвалив указ про введення санкцій стосовно лідерів військового перевороту у Мʼянмі. Ці заходи будуть зосереджені на воєначальниках, членах їхніх сімей та повʼязаних з ними підприємствах. Також робляться кроки, щоб заблокувати доступ військових до $1 мільярда державних коштів, що зберігаються в США.

Про це йдеться на сайті Білого дому.

Це перші санкції від Байдена на посаді президента (присягу він склав 20 січня).

Також Байден закликав скасувати переворот і звільнити цивільних лідерів, включно з Аун Сан Су Чжі і президентом Він Мʼїном.

«Ми також збираємося ввести суворий експортний контроль. І ми заморожуємо активи США, які приносять користь уряду Мʼянми, зберігаючи при цьому нашу підтримку сфери охорони здоровʼя, груп громадянського суспільства та інших сфер, які безпосередньо приносять користь жителям Бірми. [...] Ми будемо готові ввести додаткові заходи і продовжимо працювати з нашими міжнародними партнерами, щоб спонукати інші країни приєднатися до нас у цих зусиллях», — наголосив президент США.

Він сказав, що його адміністрація визначить перший раунд санкцій вже цього тижня, хоча деякі військові лідери Мʼянми вже були внесені в чорний список через насильство проти мусульман рохінджа.

BBC уточнює, що санкції вирішили запровадити після того, як у столиці Найпʼїдо вистрілили жінці в голову. Поліція для розгону акцій використовує водомети, гумові кулі і бойові патрони.

  • 1 лютого 2021 року в Мʼянмі стався військовий переворот. Владу в країні взяла армія і генерал Мін Аун Хлайн. Військові виступили проти голови уряду Аун Сан Су Чжі, партія якої перемогла на виборах у листопаді 2020 року. Військові затримали членів уряду, ввели військовий режим та заблокували соцмережі. В країні почалися протести, а США і ООН вимагають звільнити уряд.
  • Мʼянма — це країна з 54-мільйонним населенням, що межує з Бангладеш, Індією, Китаєм, Таїландом і Лаосом. З 1962 по 2011 рік нею прямо чи опосередковано керував репресивний військовий уряд, що викликало міжнародний осуд та запровадження санкцій.