Дослідження: Майнери біткоїнів за рік використовують майже стільки ж електроенергії, скільки вся Україна

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Дослідження: Майнери біткоїнів за рік використовують майже стільки ж електроенергії, скільки вся Україна

André François McKenzie / Unsplash

Майнери біткоїнів за рік використовують майже стільки ж електроенергії, скільки і вся Україна. Дослідники оцінили, що за рік для створення цієї криптовалюти використали 121,36 терават-години енергії.

Про це пише BBC.

За даними учених із Кембриджу, цей показник не буде падати, якщо не знизиться курс криптовалюти. Для її виробництва потрібно багато електроенергії та потужні комп’ютерні обчислення.

Найбільше у світі за рік електроенергії споживають Китай та США. Також у п’ятірці опинилися Індія, Японія та Росія.

Водночас майнери біткоїнів вже перевищили за споживанням електрики Аргентину (121 терават-година). Трохи більше, ніж вони, за рік використали електроенергії Норвегія та Україна. Дослідники зазначають, що така кількість електрики може протягом 27 років нагрівати усі чайники Великої Британії.

Також зазначається, що таке значне споживання електроенергії неабияк впливає на навколишнє середовище. Чим більше використовується електрики, тим більші викиди вуглекислого газу в атмосферу.

  • 9 лютого курс біткоїнів побив черговий рекорд і досяг $48 тисяч за одиницю через день після того, як Tesla оголосила про купівлю криптовалюти.
  • Аналітики JPMorgan Chase спрогнозували, що ціна біткоїнів в довгостроковій перспективі може перевищити $146 тисяч доларів. Ринок криптовалюти став «більш зрілим», оскільки у нього прийшло багато великих інвесторів.