Біткоїн підстрибнув до $48 тисяч за одиницю — новий абсолютний рекорд

Автор:
Дмитро Мирончук
Дата:

Jorge Franganillo / Flickr

Курс біткоїна побив черговий рекорд і сягнув $48 тисяч за одиницю через день після того, як американська компанія з виробництва електрокарів Tesla Ілона Маска заявила про інвестування $1,5 мільярда у криптовалюту та її застосування у платежах.

Про це пише Bloomberg.

Наразі Tesla висловила найбільшу підтримку криптовалюті серед усіх топових компаній — відтоді біткоїн виріс на 7,9% і сягнув $48 216. Голова компанії Ілон Маск, який входить до числа найбагатших людей світу, останнім часом схвально коментує цифрові валюти, що підживлює їхню вартість.

На переконання деяких фінансистів, якщо великі корпорації й надалі вкладатимуться в біткоїн, його загальна капіталізація перевищить ринкову вартість Tesla. Про подорожчання також говорить той факт, що трейдери не планують боротися з біткоїном. Підйом переживає не лише він, але й інші криптовалюти.

Однак коливання біткоїна продовжує породжувати суперечки щодо його перспектив. Прогнози варіюються від зростання до майже пів мільйона доларів за одиницю і до повного падіння. Прибічники криптовалюти вважають підтримку діячів на кшталт Ілона Маска та зростаючий інтерес з боку інвесторів доказом її стійкості.

Однак скептики вбачають у рості біткоїна спекуляцію та відлуння його останнього буму 2017 року, що завершився крахом. Нинішній успіх криптовалюти пояснюють короткостроковим імпульсом і навіть манією, оскільки перспективи використання біткоїна в повсякденному життя досі не мають жодної конкретики.

  • У кінці січня Ілон Маск додав в опис своєї сторінки у Twitter хештег #bitcoin. Він пророкує біткоїну широке визнання серед інвесторів. На початку лютого Маск двома мемами у Twitter підняв на 44% вартість криптовалюти Dogecoin.
  • Аналітики JPMorgan Chase спрогнозували, що ціна біткоїна в довгостроковій перспективі може перевищити $146 тисяч доларів. Ринок криптовалют став «більш зрілим», оскільки в нього прийшло багато великих інвесторів.