Reuters: Кремль на тлі масових протестів і перед осінніми виборами планує роздати росіянам гроші

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Mikhail Svetlov / Getty Images

Влада Росії розглядає новий пакет соціальних виплат росіянам — на тлі протестів на підтримку опозиціонера Олексія Навального та напередодні виборів до Державної думи, які призначені на вересень 2021 року.

Про це пише Reuters з посиланням на джерела.

Кремль таким чином хоче знизити невдоволення росіян падінням рівня життя. За даними одного з джерел, загальна сума виплат може скласти приблизно 500 мільярдів рублів ($6,7 млрд). Водночас, за інформацією іншого джерела, ця суму буде на рівні 0,5% ВВП, що становить близько 580 мільярдів рублів ($7,8 млрд).

Президент країни Володимир Путін може анонсувати виплати під час свого щорічного послання до парламенту у найближчі тижні.

Рішення про виплати послідувало за масштабними протестними акціями, які вдарили по курсу рубля. Крім того, зазначає видання, російська економіка торік пережила найбільш різкий спад за останні 11 років.

  • У Москві 2 лютого суд відправив Навального у виправну колонію на 3,5 року, хоча фактично він там пробуде 2 роки та 8 місяців (суд врахував, що він був 10 місяців під домашнім арештом). Таке рішення ухвалили, бо політик не приходив до Федеральної служби виконання покарань відмітитися як умовно засуджений у справі «Ів Роше». Адвокати політика наголошували, що він не приходив, бо лікувався у Берліні після отруєння «Новачком».
  • У Росії 23 і 31 січня відбулися наймасовіші за останні роки мітинги. Загалом на акціях силовики затримали понад 10 тисяч осіб та порушили близько 50 кримінальних справ.