Росія висилає з країни трьох дипломатів з Німеччини, Швеції та Польщі через участь в акціях на підтримку Навального

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Міністерство закордонних справ Росії оголосило персонами нон грата трьох європейських дипломатів. Причиною називають їхню участь в мітингах на підтримку опозиціонера Олексія Навального 23 січня. Про це йдеться у заяві МЗС.

Відомство заявило, що співробітники генконсульств Швеції і Польщі в Санкт-Петербурзі, а також співробітник посольства Німеччини в Москві повинні «найближчим часом» покинути Росію.

Перед цим послів трьох країн викликали в МЗС Росії. Там їм заявили, що участь у мітингах є «неприйнятною» і тією, яка «не відповідає їхньому дипломатичному статусу».

«Російська сторона очікує, що в подальшому дипломатичні місії Королівства Швеція, Республіки Польща та Федеративної Республіки Німеччина та їх персонал будуть строго слідувати нормам міжнародного права», — заявили у російському МЗС.

У посольствах трьох країн поки ніяк не відреагували на рішення Росії.

Зазначимо, 2 лютого до Московського суду, де виносили вирок Навального, приїхали деякі західні дипломати. Тоді у російському МЗС це назвали «втручанням у справи Росії».

  • У Москві 2 лютого суд відправив Навального у виправну колонію на 3,5 року, хоча фактично він там пробуде 2 роки та 8 місяців (суд врахував, що він був 10 місяців під домашнім арештом). Таке рішення ухвалили, бо політик не приходив до Федеральної служби виконання покарань відмітитися як умовно засуджений у справі «Ів Роше». Адвокати політика наголошували, що він не приходив, адже лікувався у Берліні після отруєння «Новачком».
  • У Росії 23 і 31 січня відбулися наймасовіші за останні роки мітинги. Загалом на акціях силовики затримали понад 10 тисяч осіб та порушили близько 50 кримінальних справ.