У Європейському Союзі заявили, що Україна має право боротися з інформаційною пропагандою, але в усьому є межі.
Про це йдеться в заяві речника Європейської служби зовнішніх справ Петера Стано, пише Інтерфакс.
За його словами, у ЄС вивчають ситуацію із введенням санкцій проти нардепа Тараса Козака та блокуванням телеканалів 112, NewsOne і ZIK. Він також нагадав, що в Угоді про асоціацію багато уваги приділено свободі слова.
«Український медіаландшафт був і продовжує піддаватися постійним проросійським кампаніям дезінформації. Хоча зусилля України щодо захисту своєї територіальної цілісності та національної безпеки, а також щодо захисту від маніпуляцій інформацією є законними, з огляду на масштаби дезінформаційних кампаній, які зачіпають Україну, зокрема з-за кордону, це не повинно відбуватися за рахунок свободи ЗМІ та має здійснюватися при повній повазі основних прав і свобод й відповідно до міжнародних стандартів», — підкреслив Стано.
Він зазначив, що ЄС зв’яжеться з українською владою для отримання додаткової інформації з цього приводу.
- 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів в дію санкцій проти телеканалів 112, ZIK і NewsOne. Вони передбачають анулювання ліцензій та заборону користуватися радіочастотним ресурсом України. Після введення санкцій канали поступово почали зникати на кабельному телебаченні.
- Телеканали у спільній заяві назвали санкції політичним тиском і розправою. Вони звинуватили владу у придушенні свободи слова. Голова Нацспілки журналістів теж назвав санкції «наступом на свободу слова».
- В Офісі президента заявили, що санкції ввели для протидії фейкам і пропаганді. Міністерство культури теж підтримало блокування «іноземної пропагандистської машини».