Мінкультури просить передати йому Гостиний двір у Києві — там можуть створити Музей сучасного мистецтва

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Мінкультури просить передати йому Гостиний двір у Києві — там можуть створити Музей сучасного мистецтва

Wikipedia / Sergiy Klymenko

Міністерство культури просить Кабінет міністрів передати йому на баланс будівлю Гостиного двору у Києві.

Про це у Facebook написав міністр Олександр Ткаченко.

«Я виступив з ініціативою створити Музей сучасного мистецтва та культурний хаб саме на базі Гостиного двору. Розмови про логічність і актуальність такої ідеї у спільноті тривають вже чимало років. Реалізація у межах проекту Великої Реставрації. І відповідно звернувся до Прем’єра щодо передачі його на баланс МКІП», — написав він.

Ткаченко також додав, що Гостиний двір у жодному разі не буде переданий під приватну забудову. За його словами, це дозволить реставрувати та відновити Гостиний двір, а також створити і Музей сучасного мистецтва, і один із кращих культурних хабів країни.

  • У листопаді Апеляційний суд Києва припинив провадження про накладання арешту на будівлю Гостиного двору і остаточно повернув його у власність держави.
  • У 2011 році Кабінет міністрів вивів Гостиний двір з Державного реєстру пам’яток архітектури, але в листопаді 2015 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та нечинною цю постанову уряду.
  • У вересні 2016 року Господарський суд Києва відмовив Фонду державного майна у поверненні Гостиного двору в державну власність. КМДА наполягає, що Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.
  • У 2014—2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися. У 2018 році суд розірвав договір оренди й зобов’язав фінансову компанію «Укрреставрація» повернути будівлю — пам’ятку архітектури «Гостиний двір» регіональному відділенню Фонду держмайна в місті Київ.