Зеленський звинуватив Тимошенко у «політичному перевзуванні». Вона вирішила це не коментувати

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Зеленський звинуватив Тимошенко у «політичному перевзуванні». Вона вирішила це не коментувати

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Президент Володимир Зеленський відреагував на намір лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко ініціювати проведення референдуму, назвавши це «політичним перевзуванням». Про це він сказав у своєму відеозверненні.

«Вважається, що найшвидша істота на планеті — це гепард. Насправді це не так — це окремі депутати і швидкість, з якою вони перефарбовуються. Спочатку вони були категорично проти референдуму, але — бац, вуаля! — і тепер вже ініціюють референдум з пяти питань чи зі скількох там. Думаю, мем фейспалм можна зробити офіційним логотипом цієї політичної сили. І слоган — «20 років на ринку перевзувань!» — заявив Зеленський.

Крім того, він сподівається, що таких депутатів буде «у парламенті якомога менше». Водночас, зазначив він, закон про зменшення кількості нардепів з 450 до 300 — на черзі. «Цікаво, хто доєднається до фракції «Слуга народу», щоб це рішення стало можливим?» — сказав президент.

Тимошенко не захотіла відреагувати на слова Зеленського, зазначивши, що такі заяви не читає. «Не треба робити інтриги. Я не читаю таких речей», — сказала вона у коментарі «Радіо Свобода».

Нагадаємо, після ухвалення закону про референдум, Тимошенко заявила, що її партія ініціює його проведення з пʼятьма запитаннями до українців. Політсила запропонувала винести на всенародне голосування такі запитання: поставки населенню українського газу й атомної електроенергії з 30-відсотковою рентабельністю; продаж сільськогосподарської землі; продаж стратегічної власності; легалізація марихуани та легалізація грального бізнесу.

  • 26 січня Верховна Рада проголосувала за закон про референдум. Закон передбачає чотири основні позиції, які можуть винести на референдум: внесення змін до Конституції, питання загальнодержавного значення, питання припинення дії законів або їхніх положень, а також питання зміни території України.
  • Пізніше віцеспікер Ради заявив, що електронне голосування під час всеукраїнського референдуму буде застосовуватися тільки після ухвалення окремого закону.