У МОК допустили проведення Олімпіади-2021 без глядачів. Загалом розглядають сім варіантів

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
У МОК допустили проведення Олімпіади-2021 без глядачів. Загалом розглядають сім варіантів

Matt Roberts / Stringer

Член Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Річард Паунд заявив, що Олімпійські ігри в японському місті Токіо, які заплановані на літо 2021 року, можуть пройти й без глядачів. Про це він повідомив в інтервʼю японському агентству Kyodo News.

«Проведення Ігор з уболівальниками — це добре, але зовсім не обовʼязково», — сказав Паунд.

Проте загалом, за його словами, МОК розглядає шість-сім варіантів щодо присутності глядачів на трибунах. Один з них — допуск на трибуни лише японських уболівальників.

«Варіантів багато, при ухваленні рішення доведеться враховувати різні ризики. […] Ніхто не може гарантувати, що Ігри пройдуть за первісним планом. Але я думаю, що шанси на їх успішне проведення високі», — сказав член МОК.

Водночас він висловив надію, що Ігри в тому чи іншому вигляді відбудуться, попри пандемію коронавірусу. Остаточне рішення про формат змагань організаційний комітет ухвалить згодом. Також Паунд зазначив, що естафета передачі олімпійського вогню, яка має розпочатися 25 березня, може бути скорочена або взагалі скасована, якщо це буде необхідно.

Раніше премʼєр-міністр Японії Йосіхіде Суґа теж запевняв, що Ігри проведуть цього літа, незважаючи на стурбованість через зростання кількості хворих на коронавірус у країні. Водночас проведене національним мовником NHK опитування показало, що більшість японців проти проведення Ігор у 2021 році. Вони виступають за те, щоб змагання відтермінували або взагалі скасували.

Наразі в Токіо та ще 10 префектурах діє надзвичайний стан через пандемію коронавірусу. У японській столиці зареєстровано майже 90 тисяч випадків інфікування, а в усій країні — понад 340 тисяч.

  • 19 березня 2020 року в Афінах на стадіоні «Панатінаїкос» передали олімпійський вогонь оргкомітету Ігор-2020 у Токіо. А 30 березня Міжнародні олімпійський і паралімпійський комітети, уряди Японії та Токіо обрали нові дати проведення змагань — з 23 липня до 8 серпня 2021 року.
  • Спочатку Ігри мали відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня 2020 року. Оргкомітет навіть розглядав можливість провести їх без глядачів, залишивши лише телевізійну трансляцію змагань.
  • До пандемії, з 1896 року, Олімпійські ігри скасовували тричі — через світові війни. У 1916 році змагання мали відбутися в Берліні, у 1940 році — у Гельсінкі, а в 1944 році — у Лондоні. Перші повоєнні Ігри прийняв Лондон у 1948 році.