Премʼєр Японії запевнив, що Олімпіада в Токіо відбудеться влітку, попри пандемію. Це можуть бути найдорожчі літні Ігри

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Премʼєр Японії запевнив, що Олімпіада в Токіо відбудеться влітку, попри пандемію. Це можуть бути найдорожчі літні Ігри

Matt Roberts / Stringer

Відкладені Олімпійські та Паралімпійські ігри — 2020 в японському місті Токіо відбудуться влітку 2021 року, незважаючи на стурбованість з приводу зростання кількості хворих на коронавірус у країні. Про це заявив премʼєр-міністр Японії Йосіхіде Суґа, передає BBC.

Олімпійські ігри повинні розпочатися 23 липня, а Паралімпійські через місяць — 24 серпня.

Упродовж останніх днів у Японії різко зросла кількість хворих на COVID-19 — вперше за добу реєструють понад тисячу випадків. Проте прем’єр запевнив, що змагання таки відбудуться цього літа й будуть «безпечними та надійними».

Ігри в Токіо можуть стати найдорожчою літньою Олімпіадою в історії. Витрати на них зросли на $2,8 мільярда через заходи, необхідні для запобігання поширенню коронавірусу. Утім, організатори виключають відкладення змагань або ж їхнє скасування.

У той же час, проведене національним мовником NHK опитування показало, що більшість японців проти проведення Ігор у 2021 році. Вони виступають за їхнє відтермінування або ж узагалі скасування. Але, на думку премʼєра Суґа, Олімпіада зможе стати «символом глобальної солідарності».

Раніше віцепрезидент Міжнародного олімпійського комітету Джон Коутс теж запевняв, що Олімпійські ігри в Токіо відбудуться, незважаючи на ситуацію з коронавірусом.

У Японії з початку пандемії зареєстрували понад 239 тисяч випадків інфікування та понад 3,3 тисячі смертей. При цьому за добу 31 грудня у країні виявили рекордні 1 337 нових випадків.

  • До пандемії, з 1896 року, Олімпійські ігри скасовували тричі — через світові війни. У 1916 році змагання мали відбутися в Берліні, у 1940 році — в Гельсінкі, а в 1944 році — в Лондоні. Перші повоєнні Ігри прийняв Лондон у 1948 році.
  • 32-і літні Олімпійські ігри мали відбутися в Токіо з 24 липня до 9 серпня 2020 року. На початку березня оргкомітет розглядав можливість проведення олімпіади без глядачів, залишивши лише телевізійну трансляцію змагань.
  • 19 березня в Афінах на стадіоні «Панатінаїкос» передали олімпійський вогонь оргкомітету літніх Ігор-2020 у Токіо. А 30 березня Міжнародні олімпійський і паралімпійський комітети, уряди Японії та Токіо обрали нові дати проведення ігор — з 23 липня до 8 серпня 2021 року.