Категорії, реєстр та посвідчення власника. Комітет Ради рекомендував ухвалити закон про легалізацію зброї

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Категорії, реєстр та посвідчення власника. Комітет Ради рекомендував ухвалити закон про легалізацію зброї

Scott Olson / Getty Images

Комітет Верховної Ради з питань діяльності правоохоронних органів рекомендував парламенту ухвалити у першому читанні закон про легалізацію цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.

Законопроєкт встановлює наступні категорії цивільної вогнепальної зброї:

  • А — автоматична вогнепальна зброя;
  • В — гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична);
  • С — короткоствольна вогнепальна зброя;
  • D — довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
  • Е — довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

За аналогією з посвідченням водія, запроваджується посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник посвідчення. Крім цього, на кожну одиницю зброї запроваджується технічний паспорт, у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Право на отримання Посвідчення власника зброї мають дієздатні громадяни України, які не мають медичних протипоказань, а також не мають судимості та не притягалися до адміністративної відповідальності за низкою статей Кодексу про адміністративні правопорушення.

Також документ запроваджує обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Запроваджується Єдиний державний реєстр цивільної зброї, встановлюються засади його ведення та курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.

Документом також визначаються заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї, а також встановлюються загальні засади спеціального обігу вогнепальної зброї та бойових припасів і діяльності стрілецьких тирів і стрільбищ.

  • У липні 2019 року тодішній радник команди президента Володимира Зеленського з політичних питань та майбутній нардеп від партії «Слуга народу» Микита Потураєв заявив, що в Україні потрібно врегулювати питання володіння зброєю. Команда президента планує ініціювати ухвалення відповідного закону.