Опитування: Більшість українців не готові вакцинуватися від коронавірусу навіть безкоштовним препаратом

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:

Більшість українців не збираються вакцинуватися від коронавірусу, навіть за умови безкоштовного щеплення, до того ж люди втрачають інтерес до новин про коронавірус.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 14—16 січня.

Так, готові вакцинуватися від коронавірусу, якщо вакцина буде доступна в аптеках, 39% респондентів, не готові — 56%. Якщо щеплення буде безкоштовним, готові вакцинуватися 43% опитаних, не готові — 52% (у листопаді безкоштовну вакцинацію підтримували 55%).

За даними соціологів, противників вакцинації відносно більше серед людей віком 30—49 років, жінок загалом, мешканців малих міст та тих, хто не боїться захворіти.

Також знизився рівень хвилювання через ймовірність заразитися коронавірусом або що захворіють близькі: близько 40% респондентів хвилюються за себе (у листопаді — 57%), за своє оточення — 78% (у листопаді — 87%). Більше непокояться через можливе захворювання старші опитані та жінки.

Кожен шостий опитаний (16%) вважає, що вже перехворів або хворіє на коронавірус. 80% респондентів думають, що не хворіли. 4% не змогли визначитися.

Загалом актуальність новин про коронавірус поступово знижується: 51% респондентів часто цікавляться новинами про коронавірус, 26% цікавляться ними інколи, 12% — рідко, взагалі не цікавляться цією інформацією 10% опитаних.

Окрім цього, соціологи запитали в українців про ставлення до запровадження локдауну з 8 до 24 січня. Рішення влади підтримує 51% опитаних, не підтримують — 46% (у грудні підтримували 56%).

Зменшилася (40%) і кількість тих, хто вважає, що запровадження карантину знизить рівень захворюваності (у грудні — 52%), 55% — протилежної думки. Водночас навіть серед прихильників локдауну третина не вважає його ефективним.

Опитування проводили серед 1 600 респондентів віком від 18 років і старше методом телефонних інтервʼю з використанням компʼютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%.

  • В Україні за рішенням Кабміну з 8 до 24 січня діє посилений карантин. Працювати можуть тільки продуктові магазини, аптеки, банки, заправки, транспорт, а торгувати можна лише певними групами товарів.
  • Міністерство охорони здоров’я змінило підхід до збору статистики захворюваності на коронавірус, оскільки виявило певні проблеми. Тому зараз щодоби реєструють набагато менше нових випадків COVID-19, але кількість госпіталізацій лишається приблизно на попередньому рівні.
  • Протягом минулої доби, 19 січня, в Україні зафіксували 4 383 нові випадки зараження коронавірусом.