Американське племʼя черокі віддає перші вакцини від коронавірусу носіям мови. Їх залишилося всього 2 тисячі

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Уряд американського племені черокі, представники якого проживають у резерваціях штатів Оклахома та Північна Кароліна, почав отримувати вакцину від коронавірусу. Перші щеплення вирішили робити носіям мови, яких залишилося близько 2 тисяч і 30 з них вже померли за час пандемії.

Про це пише CNN.

«Коли ви втрачаєте носія мови, а ви — племʼя, в якому залишилося всього 2 тисячі тих, хто вільно розмовляє цією мовою, ви втрачаєте національне надбання», — сказав вождь Чак Хоскін, зазначивши, що зараз перед черокі стоїть по суті питання збереження своєї культури і самобутності.

За час пандемії нація черокі, чисельність якої становить близько 141 тисячі осіб, втратила від коронавірусу 66 людей. 30 з них вільно володіли корінною мовою. Всього зараження виявили у 11 800 представників племені. При цьому, черокі в питанні протидії вірусу досягли успіху набагато краще, ніж інші народи індіанців Північної Америки.

Черокі використовують вакцину від Pfizer. У першій черзі вакцинації, крім носіїв мови, медперсонал, літні люди і люди з хронічними захворюваннями.

У нації черокі з 2018 року є поіменний список носіїв мови, тому їх вакцинацію планують закінчити до 17 січня. Станом на 12 січня щеплення зробили 600 носіям.