Сербськи член президії Боснії і Герцоговини Мілорад Додік повідомив, що поверне вивезену з Луганська 300-річну ікону тому, хто її йому подарував.
Про це пише місцеве видання Dnevni Avaz.
У вівторок відбулася пресконференція Додіка після його одужання від коронавірусу. Глава президії назвав історію з іконою «фальшивою», додавши, що Україна ніколи не заявляла про зникнення реліквії.
«Це фамільна ікона. Навіть сьогодні влада України не шукає цю ікону.... Я подзвоню людям, які подарували мені цю ікону, я поверну її їм публічно, і нехай вони пояснять це. В цьому немає нічого компрометуючого», — стверджує Додік.
Місцеві ЗМІ також розкрили особу того, хто подарував цю ікону Додіку. Депутат Національних зборів Республіки Сербської Нейбойша Вукановіч заявив, що з ним звʼязався колишній президент Асамблеї ветеранів Республіки Сербської Драган Савіч. Він стверджує, що нинішній глава Асамблеї Душко Вукотіч привіз цю ікону з Луганська і подарував її Мілораду Додіку в травні 2018 року.
- Додік подарував українську ікону міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову 14 грудня під час зустрічі. Члени президії Боснії і Герцеговини від хорватів і від боснійських мусульман відмовилися зустрітися з Лавровим. Вони звинуватили його в неповазі до країни.
- На звороті ікони виявилася печатка Українського комісаріату освіти від 1920 року. Подарунок Лаврову спричинив дипломатичний скандал. Посольство України в БіГ направило ноту уряду в Сараєві з вимогою зʼясувати, як ікона з Луганська опинилася в країні, а в Росії заявили, що повернуть ікону, щоб зʼясувати її походження через Інтерпол.
- 25 грудня ікона повернулася в Боснію і Герцеговину. Прокуратура БіГ вже порушила справу через це, а опозиція вимагає відставки сербського представника в президії. Мінкульт України зʼясував, що на іконі стоїть печатка одеського музею.