Міністерство культури та інформаційної політики встановило, що печатку на ікону, яку подарували в Боснії та Герцеговині російському міністру закордонних справ Сергію Лаврову, поставили у 1920-х роках в Одесі.
Про це пише пресслужба Мінкультури.
«Це печатка Одеської крайової комісії з охорони пам’яток матеріальної культури та природи, яка була створена у 1926 році при Одеському історико-археологічному музеї. За період роботи з 1926 до 1930 року ця комісія виявила, склала списки пам’яток культури в усіх округах у межах своєї відповідальності, взяла їх на облік і під державну охорону», — заявила заступниця міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко.
За її словами, факт наявності такої печатки автоматично означає, що ікона є державною власністю України. Наразі Міністерство культури готує запити до архіву Одеської області, а також до музеїв, щоб отримати дані про роботу крайової комісії того часу і чітко ідентифікувати ікону.
Також відомство звернеться до правоохоронних органів із проханням чітко встановити маршрут ікони і те, яким чином вона потрапила на територію Боснії та Герцеговини.
- 14 грудня голова президії Боснії та Герцеговини, сербський представник Мілорад Додік подарував українську ікону міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову. На звороті ікони є печатка Українського комітету з культури від 1920 року.
- Посольство України в БіГ направило ноту до уряду в Сараєві з вимогою невідкладно й однозначно зʼясувати, яким чином ікона з Луганська опинилася у країні. У Боснії пообіцяли, що цим займеться прокуратура та з’ясує її походження.
- 19 грудня в МЗС Росії повідомили, що повернуть подаровану ікону, щоб зʼясувати її походження через Інтерпол.