Іран заявив, що відновлює виробництво низькозбагаченого урану. За це раніше на нього наклали міжнародні санкції

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Іран заявив, що відновлює виробництво низькозбагаченого урану. За це раніше на нього наклали міжнародні санкції

Wikipedia / Hossein Ostovar

В Ірані заявили про серйозне підвищення рівня збагаченості урану, який виробляють на своїх ядерних об’єктах. Це може призвести до чергової ескалації на Ближньому Сході.

Про це пише The Associated Press.

За словами офіційного представника уряду Алі Рабієї, рівень збагаченості урану буде підвищено до 20%, як це наказав зробити президент країни Хасан Рухані. Іран планує виробляти щонайменше 120 кг збагаченого урану та зберігати його у країні принаймні два місяці.

Збагачення урану на рівні 20% — лише незначний технічний крок на шляху до створення ядерної зброї, для якої потрібен уран, збагачений до 90%. Десять років тому навіть попередні плани про підвищення рівня збагаченості до 20% призвели до ізраїльських ударів по іранських ядерних об’єктах.

  • У 2018 році президент США Дональд Трамп вивів країну з угоди щодо ядерної програми Ірану та запровадив нові санкції проти іранського режиму. Він назвав угоду несправедливою і висловив сумнів, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерану.
  • Іран у липні 2019 року перевищив ліміт запасів низькозбагаченого урану та порушив ядерну угоду («Спільний комплексний план дій з ядерної програми від 2015 року»). Ядерну угоду з Іраном у 2015 році підписали США, Велика Британія, Росія, Франція, Китай, Німеччина та ЄС. Вони домовилися, що іранська влада відмовляється від своєї ядерної програми в обмін на скасування економічних санкцій.