Україна отримає вакцину проти коронавірусу від китайської компанії Sinovac Biotech упродовж 30 днів після її офіційної реєстрації. Згідно з договором, вона повинна мати ефективність не менш як 70%. Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов.
За його словами, переговори з виробником тривали з вересня 2020 року. Договір підписаний українським фармпідприємством «Лекхім».
Степанов зазначив, що Україна має отримати 1 млн 913 тисяч доз вакцини від коронавірусу. Під час першого постачання в Україну прибуде 700 тисяч доз протягом місяця після реєстрації вакцини або в країні-виробнику, або в інших країнах — США, Великій Британії, Бразилії чи схвалення в Євросоюзі.
«Компанія повинна 7 січня оприлюднити результати клінічних досліджень у Бразилії. Передбачено, що вакцина повинна мати ефективність не менш як 70%», — зазначив Степанов.
Водночас, за підсумками випробувань в Індонезії ефективність вакцини становила 97%, у Туреччині — 91%. Степанов нагадав, що за рекомендацією американського регулятора FDA, ефективність вакцин проти коронавірусу повинна перевищувати 50%.
Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Компанія розробила та вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, включно з пташиним, паротиту. Рішення про закупівлю вакцини Sinovac Biotech вже ухвалила, зокрема, Туреччина (50 мільйонів доз).
- 23 грудня міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що Україна в рамках COVAX, найімовірніше, отримає вакцину від компанії AstraZeneca. За словами президента Володимира Зеленського, Україна веде переговори про закупівлю вакцин із кількома компаніями, зокрема з Moderna, AstraZeneca та іншими європейським і китайськими розробниками.
- За підрахунками МОЗ, в Україні першочергової вакцинації потребують приблизно 21 млн громадян. Для цього необхідно 15,1 млрд грн, але в бюджеті 2021 року закладено лише 2,6 млрд грн. Також у план вакцинації внесли жителів окупованого Донбасу.
- За даними міністра Максима Степанова, COVAX офіційно схвалив запит України на отримання вакцини від COVID-19.