Археологи знайшли у Помпеях стародавній магазин фастфуду, якому дві тисячі років

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Археологи, які займаються розкопками стародавнього італійського міста Помпеї, знайшли магазин місцевої вуличної їжі, яким користувались люди майже дві тисячі років тому.

Про це пише Reuters.

Такі магазини у Древньому Римі називали термополіями, що на латині означає стійку з гарячими напоями. На його території археологи знайшли бронзові чаші, фляги, амфори та глечики. На прилавку були круглі отвори — у них знайшли залишки їжі, якій понад дві тисячі років.

Також передню частину прилавка прикрашали фрески із зображеннями тварин, як-от курка та качки, яких, ймовірно, продавали в магазині. Серед слідів їжі дослідники знайшли залишки свинини, риби, яловичини та навіть равликів, що свідчить про «величезне різноманіття продуктів тваринного походження».

  • 21 листопада археологи виявили останки двох чоловіків, які загинули в результаті виверження вулкана майже дві тисячі років тому в місті Помпеї. Вважається, що один із чоловіків був «високопоставлений», мав 30—40 років. На його шиї все ще залишились сліди від плаща з шерсті.
  • Дослідники у Помпеях зʼясували, що мешканці міста сортували і повторно використовували сміття.
  • Місто Помпеї — одне з найвідоміших історичних місць у світі, де продовжують працювати археологи. Воно загинуло внаслідок виверження вулкана Везувій 24 серпня 79 року, за уточненими даними — 24 жовтня 79 року. Тепер це музей під відкритим небом, внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У місті до виверження вулкану жили близько 13 тисяч людей.