Справа MH17: Гаазький суд почне слухання по суті в червні 2021 року

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:
Справа MH17: Гаазький суд почне слухання по суті в червні 2021 року

Dean Mouhtaropoulos / Getty Images

Окружний суд Гааги 7 червня 2021 року почне слухання по суті у справі про збиття малайзійського рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

Про це повідомляється на сайті суду.

«Якщо розслідування, що проводиться слідчим суддею, піде так, як очікувалося, суд почне слухання по суті кримінальної справи MH17 у понеділок, 7 червня 2021 року», — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у суді, 25 листопада завершилася досудова стадія кримінального провадження у справі MH17, її відправили слідчому судді для додаткового розслідування.

«Наступне слухання відбудеться в понеділок, 1 лютого 2021 року. На ньому буде розглянуто, зокрема, і те, як просувається це додаткове розслідування, і статус вимог про компенсацію шкоди, представлених родичами, і заява прокуратури про перевірку реконструкції MH17», — розповіли в суді, зауваживши, що необхідність такої перевірки і дата її можливого проведення буде вирішуватися на слуханні 15 квітня 2021 року.

Попередньо, перевірку реконструкції можуть призначити на травень 2021 року.

  • Пасажирський літак компанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 з Амстердаму в Куала-Лумпур, збили 17 липня 2014 року біля окупованого Торезу Донецької області зенітним ракетним комплексом «Бук» російського виробництва. Усі пасажири та члени екіпажу — загалом 298 осіб — загинули.
  • Росія свою причетність до катастрофи літака відкидає, але висуває суперечливі версії події.
  • Міжнародна слідча група висунула звинувачення у причетності до катастрофи росіянам — генерал-майору Сергію Дубинському (позивний «Хмурий»), полковнику Олег Пулатову («Гюрза»), полковнику Ігор Гіркіну (Стрєлкову) і українцю Леоніду Харченку («Крот»).
  • У жовтні Росія вийшла з консультацій з Австралією і Нідерландами щодо авіакатастрофи рейсу MH17 на Донбасі.
  • На початку листопада Пулатов уперше свідчив. Його захист заявив, що хоче допитати главу МВС Арсена Авакова, його заступника Антона Геращенка і бойовика Володимира Цемаха, виданого Росії під час обміну полоненими у вересні 2019 року.