Дослідники NASA за допомогою космічних і наземних приладів відстежили вплив карантинних заходів на повітря, землю, воду та клімат загалом і встановили низку прикметних фактів, зокрема охолодження мегаполісів.
Усі зміни можна подивитися на NASA COVID-19 Dashboard.
Економічні локдауни й обмеження соціального життя внаслідок пандемії коронавірусу в усьому світі призвели до помітних змін у довкіллі.
Закриття некритичних підприємств і спустошення автостоянок у поєднанні з очищенням повітря внаслідок зменшення наземних перевезень призвели до того, що сонячне тепло не зберігається на землі та швидко розсіюється. Тому відбувається охолодження міського простору.
Порівняно з допандемічними часами, великі парковки, шоссе, дахи будинків тощо охолодилися приблизно на 5—8 градусів.
Протягом локдаунів та інших обмежень значно знизився — хоч і тимчасово — рівень вуглекислого газу. Також скоротилися викиди іншого парникового газу — діоксиду азоту. Зокрема, в Нью-Йорку за цей час повітря стало чистішим на 30%.
Згідно з даними NASA, ще в лютому в Україні рівень концентрації вуглекислого газу був на середньому рівні, а вже наприкінці березня впав, що співпадає із запровадженням карантину. Рівень знизився ще сильніше до середини квітня, але вже у травні почав підвищуватися. Такі стрибки продовжувалися до середини вересня, а вже в середині жовтня рівень вуглекислого газу досягнув свого максимуму.
Науковці підкреслюють, що дані за більшістю показників — забрудненості атмосфери, води тощо — ще слід інтерпретувати. Наразі однозначні висновки щодо впливу локдаунів на чистоту довкілля зробити неможливо.
- ООН закликала світових лідерів оголосити «надзвичайний кліматичний стан». Це має стимулювати заходи із запобігання катастрофічному глобальному потеплінню. Перед цим лідери країн Євросоюзу підтвердили пропозицію Єврокомісії скоротити шкідливі викиди не менше ніж на 55% до 2030 року.
- Китай готує масштабну систему штучної зміни погоди. Експерти попереджають, що її можуть застосувати проти Індії або Тайваню.