У Німеччині поновили будівництво «Північного потоку — 2»

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
У Німеччині поновили будівництво «Північного потоку — 2»

Nord Stream 2

Одинадцятого грудня відновили будівництво газопроводу «Північний потік — 2» — зараз укладають труби у виключній економічній зоні Німеччини.

Про це повідомляє російське інформаційне агентство ТАСС.

Трубоукладчик баржа «Фортуна» укладе 2,6-кілометрову ділянку газопроводу у водах на глибині менше ніж 30 м. Оператор проєкту компанія Nord Stream 2 наголосила, що всі роботи виконують відповідно до отриманих дозволів. Про подальші будівельні роботи на морській ділянці повідомлять додатково.

Раніше Nord Stream 2 повідомляла про наміри до кінця року укласти відрізок в 2,6 км на кожній з гілок газопроводу у зоні Німеччини.

Будівництво «Північного потоку — 2» зупинили майже рік тому після включення до військового бюджету США санкцій проти суден, що ведуть морське укладання труб. Це змусило швейцарського підрядника Allseas згорнути роботи на проєкті.

Нагадаємо, Конгрес США підтримав санкції проти російського газопроводу, які можуть повністю «поховати» проєкт. За даними The Wall Street Journal, цього домоглися українські лобісти.

  • Російський морський трубопровід «Північний потік — 2» готовий майже на 93%. Подальшому будівництву заважають санкції США. Якщо трубопровід добудують, Росія отримає можливість постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу, що становлять кілька мільярдів доларів на рік.
  • Газопровід починається в Росії, проходить через морські райони Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини і виходить на берег на узбережжі Німеччини. Трубопроводом можна транспортувати 55 мільярдів кубометрів природного газу на рік. 28 листопада в Росії заявили, що у грудні цього року, після річної паузи будівництво буде відновлено. Для закінчення проєкту не вистачає близько 75 км. Ділянки розташовані в межах виключної економічної зони Німеччини та Данії.