IKEA більше не випускатиме свій каталог. Він виходив друком 70 років

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
IKEA більше не випускатиме свій каталог. Він виходив друком 70 років

Ikea / Newsroom

Шведська компанія IKEA припиняє випуск свого щорічного друкованого каталогу — він виходив друком останні 70 років. Про це йдеться на сайті компанії.

«Поведінка наших клієнтів і їхній підхід до споживання медіа змінилися, інтерес до паперового каталогу знижується», — пояснив це рішення керуючий директор Inter IKEA Systems Конрад Грюсс.

У компанії наголосили, що продовжують збільшувати інвестиції у цифрові технології. Наприклад, минулого року її роздрібні онлайн-продажі в усьому світі виросли на 45%, а на сайт IKEA зайшли понад 4 мільярди разів.

Проте, магазини розміром зі склад і кафе залишаються невідʼємною частиною плану зростання компанії. Генеральний директор Inter IKEA Group Джон Абрахамссон Рінг сказав, що клієнти як і раніше хочуть «помацати і спробувати» їхню продукцію.

Як зазначає CNN, останнім каталогом стане випущена в жовтні версія на 2021 рік.

Перше видання каталогу вийшло друком у 1951 році. Тоді в ньому було 68 сторінок, тираж становив 285 тисяч примірників і він поширювався тільки на півдні Швеції. У 2016 році на піку каталог друкувався накладом 200 млн копій на 32 мовах. У 2000 році він вперше став доступний онлайн.