Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила про намір провести ще один референдум про незалежність від Великої Британії. На переконання лідерки лівоцентристської Шотландської національної партії, спротив Лондону наразі незначний.
Про це повідомляє BBC.
За словами Стерджен, референдум можуть провести після виборів до шотландського парламенту, які відбудуться у травні наступного року. Вона не уточнила, які плани має на випадок заборони з боку Лондону.
«Я думаю, що референдум має відбутися, з цілої низки причин на ранньому етапі роботи наступного скликання парламенту», — сказала перший міністр, підкреслюючи, що вже давно відстоює ідею незалежності.
За її словами, результати волевиявлення народу визнають усі в Атлантичному регіоні — «навіть Трамп». Подробиці щодо планів на незалежність опублікують пізніше, оскільки сьогодні країна бореться з пандемією коронавірусу.
Заява голови місцевого уряду надійшла напередодні конференції Шотландської національної партії, яка керує автономією з 2007 року. Якщо партія переможе на виборах 2021 року, Стерджен отримає повноваження на оголошення нового референдуму.
Лондон неодноразово заявляв, що не дасть згоди на такий референдум. На переконання центрального уряду Британії, досі чинними є результати попереднього опитування, проведеного у 2014 році. Тоді прибічники незалежності не змогли набрати більшість.
За словами міністра у справах Шотландії Алістера Джека, референдум про незалежність можна проводити лише через 25—40 років. Прибічники самостійності вважають, що уряд Стерджен має розробити план дій на випадок, якщо Лондон заборонить нове голосування.
Водночас консервативні опоненти правлячої партії автономії вважають, що черговий референдум про незалежність — це «останнє, що потрібно Шотландії».
«Єдина можливість зупинити це і зосередитися на перемозі над коронавірусом і відновленні після нього — це голос за шотландських консерваторів», — заявив лідер Шотландської консервативної партії Дуглас Росс.
Представники Партії ліберальних демократів Шотландії теж закликали до боротьби з коронавірусом.
«Шотландія перебуває у смуті останні дев’ять місяців. Ми навіть не почали економічне відновлення після пандемії, а перший міністр хоче витратити місяці чи навіть роки, розділяючи країну через Шотландію, яка хоче піти своїм незалежним шляхом», — сказав голова партії Віллі Ренні.
- За даними липневої доповіді британського парламенту, існують докази того, що Росія намагалась вплинути на результати референдуму про незалежність Шотландії у 2014 році. Тоді 55,3% проголосували за те, щоб залишитися у складі Великої Британії.
- Шотландія першою у світі закріпила на законодавчому рівні безкоштовне забезпечення жінок гігієнічними засобами під час менструації. Перед тим набрав чинності закон, що забороняє шльопати дітей. Він має забезпечити дітям такий самий ступінь захисту від насильства, як і дорослим.