«Рейтинг»: На місцевих виборах п’ять партій подолали умовний бар’єр у 5%. «Слуга народу» та «ЄС» — серед лідерів

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
«Рейтинг»: На місцевих виборах п’ять партій подолали умовний бар’єр у 5%. «Слуга народу» та «ЄС» — серед лідерів

Stanislav Krasilnikov / Contributor

На місцевих виборах п’ять парламентських партій подолали умовний бар’єр у 5%. Президентська політсила «Слуга народу» отримала лідерські позиції у 16 областях. Про це повідомляє соцгрупа «Рейтинг», посилаючись на дані територіальних виборчих комісій та власний моніторинг за вересень-жовтень.

Згідно агрегованого рейтингу партій, на місцевих виборах умовний пʼятивідсотковий бар’єр подолали «Слуга народу» (14,5%), «Європейська солідарність» (13,7%), «Опозиційна платформа — За життя» (12,5%), «За майбутнє» (8,6%) та «Батьківщина» (8,5%). Відсотки розраховані від загальної кількості голосів виборців, які підтримали партії.

«Наш край» загалом підтримали 3,9%, ВО «Свобода» — 3,3%, Радикальну партію Ляшка — 2,4%, партію «Сила і честь» — 2,4%, «УДАР Віталія Кличка» — 2,0%, партію «Пропозиція» — 2,2%, «Голос» — 1,7%, партію Шарія — 1,4%, «Перемога Пальчевського» — 0,8%. Сумарний рейтинг інших, переважно місцевих, партій становить близько 22%.

Сукупна підтримка п’яти парламентських партій на цих виборах становила 51% — на виборах до Верховної ради 2019 року вони отримали 78%. При цьому в областях, де не були представлені потужні місцеві партії, парламентські партії отримали значно більшу підтримку на місцевих виборах.

За даними «Рейтингу», «Слуга народу» зайняла лідерські позиції (перші-треті місця) у 16 областях: Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській.

ОПзЖ отримала високі результати в регіонах півдня та сходу, а також у Сумській області, «ЄС» — на Галичині, у Житомирській, Київській, Рівненській, Чернівецькій областях та в Києві.

«За майбутнє» зафіксувала лідерські позиції на Волині, а також в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській та Полтавській областях. «Батьківщина» — у Кіровоградській, Івано-Франківській, Полтавській та Чернівецькій областях, а також на Закарпатті.

Місцеві партії стали переможцями у таких областях: Вінницькій («Українська стратегія Гройсмана»), Закарпатській («Рідне Закарпаття»), Полтавській («Довіра»), Харківській («Блок Кернеса — Успішний Харків!»), Хмельницькій («Команда Симчишина»), Черкаській (ВО «Черкащани») та Чернігівській («Рідний дім»). Також місцеві партії на лідерських позиціях у Херсонській («Нам тут жити!»), Хмельницькій («За конкретні справи») та Чернівецькій («Єдина Альтернатива») областях.

За даними «Рейтингу», активність виборців у західних регіонах була вищою, аніж у південно-східних. Наприклад, якщо у Тернопільській та Львівській областях активність виборців 25 жовтня становила близько 44%, то в південно-східних областях на вибори прийшли лише близько третини громадян.