Вихідця з Латвії, бізнесмена Бориса Баума, який згодом очолив благодійний фонд «Прайм»
Про це в інтерв’ю «Бабелю» розповів народний депутат «Слуги народу» Андрій Мотовиловець, який був одним з членів Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 при ОП.
Арахамія, який колись жив по сусідству з Баумом, попросив його допомогти в організації реформи грального бізнесу
«Борис був у процесі [роботи фонду] з самого початку. Він став моїм помічником до початку пандемії — консультував
У той момент, за його словами, побачили, що є Борис Баум, у якого є громадянство України та ідентифікаційний код, «і він знає, що таке керувати підприємствами, тому обрали його».
Читайте також:
Мотовиловець додав, що основних внесків до фонду від компаній Баума не було й він працює без зарплати. На запитання, навіщо йому тоді цей фонд, він відповів:
«Є таке слово «марнославство», ну або більш пафосно, бажання залишити свій слід у чомусь важливому, бути причетним до великих і серйозних результатів. Ти приїхав, тобі дали громадянство, ще довірили керувати організацією гральної комісії, сформувати бачення грального ринку. Так, це, напевно, марнославство».
- Баум довго жив у Латвії. Він багато років працював топменеджером у структурах російсько-української групи VS Energy. Один із власників компанії — член Ради федерації РФ і спецпредставник Володимира Путіна Олександр Бабаков. Також Баум входив до наглядової ради Нікопольського заводу феросплавів Віктора Пінчука та Ігоря Коломойського, партнером яких була VS Energy.
- ОП не проводитиме міжнародний аудит фондів, які збирали гроші на боротьбу з COVID-19. Буде звіт, його оприлюднять лише за згодою всіх меценатів.