У Росії і Польщі рекорди добової захворюваності на коронавірус. Загалом понад 40 тисяч інфікованих

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У Росії і Польщі зафіксували рекорди за кількістю нових хворих на коронавірус.

Як повідомляє BBC, в Росії за минулу добу [12 листопада] зафіксували 21 983 випадки заражень і 411 смертей. Найбільше хворих було в Москві (5 974) і Санкт-Петербурзі (1 756). У Росії третій день спостерігаються рекорди.

За підрахунками штабу РФ, кількість захворілих за час пандемії зросла до 1 406 903. При цьому за даними Worldometers цифра більше — 1,88 млн осіб. РФ займає пʼяте місце в світі за кількістю заражених, поступившись місцем Франції, де показник у 1,89 млн. Померли в Росії понад 34 тисяч осіб.

З 13 листопада в Москві «посилюють» карантин — припиняється нічна робота ресторанів, барів, боулінгів та інших розважальних закладів. Вони повинні закриватися о 23:00. В цьому році в столиці РФ не буде масових новорічних гулянь.

У Польщі за добу виявили 24 051 новий випадок зараження, передає «Польське радіо». Померли 88 осіб і ще 331, у кого коронавірус викликав ускладнення супутніх захворювань. Найбільше нових заражень зареєстрували в Сілезькому воєводстві — майже 4 000. В країні за час пандемії підтвердили 666 тисяч випадків зараження і 9 499 смертей.

При цьому премʼєр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що в найближчі дні загальнонаціональний карантин вводитися не буде. За його словами, на поточному тижні середня кількість нових заражень зменшилася.

  • В Україні за 13 листопада також зафіксований рекорд — майже 12 тисяч нових хворих.
  • Наприкінці жовтня стало відомо, що більшість нових випадків COVID-19 в Європі повʼязана з мутованим штамом коронавірусу, який був виявлений влітку в Іспанії і поширився по континенту протягом літа завдяки туристам.
  • Перед цим стало відомо, що через мутації коронавірусу його заразність за останні кілька місяців зросла більш ніж на 30%. Дані нового міжнародного дослідження показали, що поширений штам вірусу став на 31% заразнішим, ніж в березні. Тоді кожен хворий в середньому інфікував трьох здорових людей, сьогодні — вже чотирьох.
  • Виявилося, що новий штам не є більш небезпечним, ніж чого його попередня версія.