Антивірусний препарат для лікування коронавірусу «Ремдесивір» не рекомендується для пацієнтів з тяжкою формою, які перебувають у реанімації та підключені до апаратів штучної вентиляції легенів.
Про це Reuters розповів голова Європейського товариства інтенсивної терапії (ESICM) Джозеф Кеседжіоглу.
«Ремдесивір», також відомий під торговою назвою Veklury, — поки єдиний препарат у світі, схвалений для лікування пацієнтів з COVID-19. Однак останне дослідження ефективності препарату Всесвітньої організації охорони здоровʼя показало, що він дає слабкий або нульовий ефект. Тепер препарат класифікується як такий, що не слід регулярно використовувати.
Цю рекомендацію розглянуть у науковому дослідженні методів лікування коронавірусу, яке готує ESICM разом із Товариством медицини критичних станів. Публікація дослідження очікується у січні 2021 року.
Американська компанія Gilead, яка розробила препарат, заявила, що впевнена в користі свого творіння. «Ми впевнені, що лікарі на передовій визнають клінічну користь Veklury, ґрунтуючись на надійних доказах», — йдеться в її заяві.
- Препарат зараз використовують у лікарнях 50 країн світу. Євросоюз підписав з Gilead угоду на поставку 500 тисяч доз на $1,2 мільярда, а Україна в жовтні закупила 28 тисяч флаконів.
- 10 листопада міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що «Ремдесивір» почали розподіляти по лікарнях регіонів. У МОЗ раніше попереджали, що препарат не продаватимуть в аптеках.