Суд визнав підозру екссудді Кірєєву необгрунтованою. Він заарештував Юлію Тимошенко

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Печерський суд Києва відмовив Держбюро розслідувань (ДБР) у дозволі на затримання колишнього судді цього ж суду Родіона Кірєєва, який в 2011 році відправив Юлію Тимошенко до вʼязниці, і визнав підозру необґрунтованою.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 28 жовтня.

Кірєєва підозрюють у порушенні права на захист і винесенні неправосудного рішення. Суддя Світлана Волкова, яка відмовила у затриманні, послалася на рішення Конституційного суду щодо неконституційності статті 375 КК про завідомо неправосудне рішення. Припинення дії цієї статті однак відкладено на 6 місяців — на момент розгляду клопотання стаття діяла. Волкова вважає, що Кірєєв діяв у межах суддівського розсуду і мав право прийняти таке рішення щодо Тимошенко. Крім того, суд нібито не отримав доказів, що суддя Кірєєв діяв в особистих мотивах. Звинувачення у порушенні права на захист Волкова вважає необґрунтованою.

Де зараз знаходиться Кірєєв невідомо. Батьки дружини Кірєєва розповідали на суді, що з березня 2014 року він з дружиною живе в окупованому Сімферополі. У розшук він був оголошений в тому ж році.

Вже у 2016 році Кірєєв прийняв присягу адвоката у Москві. Це зазначено в журналі Адвокатської палати Москви.

  • Улітку 2011 року Юлію Тимошенко заарештували у справі про газовий контракт із Росією і в жовтні того ж року засудили до 7 років вʼязниці. У Євросоюзі та США назвали вирок «політично мотивованим». У 2013 році Тимошенко виграла справу проти України в Європейському суді з прав людини, а в лютому 2014 року, після втечі Віктора Януковича, її звільнили.
  • У США в серпні минулого року пройшов судовий процес над колишнім радником президента Барака Обами Грегом Крейгом, який працював у Skadden і займався звітом про справу Тимошенко. Суд присяжних у Вашингтоні визнав Крейга невинним. Під час судового процесу над Крейгом стали відомі деталі його роботи на уряд Віктора Януковича у 2012 році.
  • Газета The New York Times писала, що фірма Skadden заплатила понад $11 млн, щоб уникнути судового позову з боку Тимошенко за сприяння у її політичному переслідуванні за часів Януковича.
  • У травні 2020 року Тимошенко отримала 150 млн гривень компенсації від американської компанії Skadden.