Німеччина та Франція повертають посилений карантин — не працюватимуть ресторани, кінотеатри та фітнес-центри

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Німеччина та Франція повертають посилений карантин — не працюватимуть ресторани, кінотеатри та фітнес-центри

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Німеччина та Франція повертають посилений карантин на тлі різкого зростання кількості хворих на коронавірус — закриють ресторани, кінотеатри та фітнесцентри. Про це повідомляють Reuters та France 24.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель оголосила, що нові обмеження набудуть чинності з 2 листопада і триватимуть щонайменше до грудня. Згідно з її розпорядженням, у країні закриють заклади громадського харчування, кінотеатри, фітнес-центри і басейни.

Готелі перестануть приймати туристів, концерти скасують, а спортивні змагання дозволять проводити лише без глядачів. Крім того, збиратися у групи можна буде максимум до 10 людей. Школи і дитсадки продовжать працювати. Магазини теж будуть відкриті, але з обмеженнями.

Через посилення карантинних обмежень уряд Німеччини планує надавати фінансову підтримку невеликим підприємствам з чисельністю до 50 працівників. Вони зможуть отримати 75% від виручки за листопад 2019 року — уряд планує виділити на такі витрати 10 млрд євро.

У Франції посилений карантин розпочнеться на три дні раніше, ніж у Німеччині, з 30 жовтня, і триватиме попередньо до 1 грудня. Президент країни Емманюель Макрон повідомив про це у телевізійному зверненні до співвітчизників.

Французи зможуть виходити з дому лише на роботу, прогулянки, для отримання меддопомоги чи купівлі товарів першої необхідності. У країні також закриють ресторани, бари, кінотеатри. Школи та держустанови працюватимуть. Роботодавець має вирішити, виходити підлеглому на роботу або ж він зможе працювати вдома.